Dijital Güvenlik Kaynakları

Sınıfta ve evde kullanılabilecek araçlar

ÇOCUKLAR İÇİN

Interland

Oyun oynayarak İnternot ol.

Interland, dijital güvenlikle ve vatandaşlıkla ilgili bilgi edinmeyi tıpkı internetin kendisi gibi etkileşimli ve eğlenceli hale getiren macera dolu bir internet oyunudur. Burada çocuklar iyi birer dijital vatandaş olmak için gereken becerileri uygulayarak İnternot arkadaşlarının kötü niyetli bilgisayar korsanlarıyla, kimlik avcılarıyla, fazla paylaşımda bulunanlarla ve zorbalarla mücadele etmesine yardımcı olurlar.

Interland, aşağıdaki müfredatla birlikte Uluslararası Eğitim Teknolojisi Derneği tarafından Seal of Alignment (Uyum Mührü) ödülüne layık görülmüştür.

ŞİMDİ OYNA

EĞİTMENLER İÇİN

"İnternot Olmaya Var Mısın?" Ders Programı

Öğrencilerin sorumlu dijital vatandaşlar olmalarına yardımcı olma.

"İnternot Olmaya Var Mısın?" ders programı, eğitimcilere dijital dünyada güvenliğin esaslarını öğretebilmeleri için gereken araç ve yöntemleri sağlar. Eğitimciler, Google'ın iKeepSafe ile ortaklaşa geliştirdiği materyaller sayesinde en önemli dersleri ve İnterland'ın heyecanını sınıfa taşıyabilirler.

Ders prgramında beş konuyla ilgili ders planlarının yanı sıra İnterland'i tamamlayıcı nitelikteki alıştırmalar ve çalışma sayfaları yer alır.

"İnternot Olmaya Var Mısın?" programının tüm bileşenleri:

  • ISTE Standartlarıyla uyumluluk
  • Kişisel bilgi verilmesini veya giriş yapılmasını gerektirmez
  • Farklı cihazlarda kullanılabilir
  • Herkes için ücretsizdir

Öğretmenler için

Dijital Denge Ders Planı

Sınıfınız için Dijital Denge ders planını indirin veya sipariş edin

Google tarafından Parent Zone işbirliğiyle hazırlanan Dijital Denge ders planı, öğretmenlere, 7-11 yaş aralığındaki öğrencilere sağlıklı dijital alışkanlıklar geliştirmesine yardımcı olacak araçlar ve yöntemler sağlamak için tasarlanmıştır.

Bu kaynakları, Dijital Denge eğitiminin yalnızca okulla sınırlandırılmaması gerektiğinden yola çıkarak hazırladık. Paketinizde öğretmen rehberi ve ders planları bulacaksınız.

Öğretim kaynaklarını Parent Zone web sitesinden ücretsiz olarak sipariş edebilir veya kitapçığı hemen aşağıdan indirebilirsiniz.

Bu kaynakların sizin için faydalı olacağını umuyoruz.

Sınıf için daha fazla içerik

Okul Chromebook'ları için İnterland

G Suite yöneticileri İnterland'ı doğrudan Chromebook görev çubuğundan sorunsuz olarak öğrencilerin kullanımına sunabilirler.

YÖNETİCİ KONSOLUNU AÇ

Google Classroom için Interland

Interland'ı belirli sınıflara veya bölümlere atayın ya da basitçe tüm öğrencilerinizin kaynaktan yararlanmasını sağlamak için sınıf duyurusu yapın.

Google for Education Öğretmen Eğitimi Kursu

Her yaştan öğrencilerine diijital okuryazarlık becerileri kazandırmak isteyen eğitmenler, tüm dünya genelinde sunulan yeni Google for Education Dijital Vatandaşlık ve Güvenlik modülünü deneyebilirler.

ÖĞRETMEN EĞİTİMİ MERKEZİNE GİT

İnternot Olmaya Var Mısın? Ders Afişi

İnternette güvenliğin 5 temel dersi için renkli bir günlük hatırlatıcıyı indirip yazdırın.

İNDİR

İnternot Olmaya Var Mısın? Sertifikası ve Rozetleri

İnternetle ilgili farkındalığın kanıtı için her derse ait resmi bir sertifika ve rozet verilmektedir.

İNDİR

İnternot El İşi Aktivitesi İçin Şablon

Bu eğlenceli ve uygulamalı el işi aktivitesiyle İnternotlar ekrandan çıkıp gerçek dünyada hayat buluyorlar.

İNDİR

AİLELER İÇİN

"İnternot Olmaya Var Mısın?" Taahhüdü

Resmiyet kazandırın.

Güvenli dijital vatandaşlığı amaçlayan bir aile öncelikle evde bu konuyu konuşur ve dijital ortamda İnternot (akıllı, uyanık, güçlü, nazik ve cesur) olmanın gereklerini uygulamayı taahhüt eder.

TAAHHÜTÜ İNDİR (729 KB)