Dijital Güvenlik Kaynakları

Sınıfta ve evde kullanılabilecek araçlar

ÇOCUKLAR İÇİN

Interland

Oyun oynayarak İnternot ol.

Interland, dijital güvenlikle ve vatandaşlıkla ilgili bilgi edinmeyi tıpkı internetin kendisi gibi etkileşimli ve eğlenceli hale getiren macera dolu bir internet oyunudur. Burada çocuklar iyi birer dijital vatandaş olmak için gereken becerileri uygulayarak İnternot arkadaşlarının kötü niyetli bilgisayar korsanlarıyla, kimlik avcılarıyla, fazla paylaşımda bulunanlarla ve zorbalarla mücadele etmesine yardımcı olurlar.

Interland, aşağıdaki müfredatla birlikte Uluslararası Eğitim Teknolojisi Derneği tarafından Seal of Alignment (Uyum Mührü) ödülüne layık görülmüştür.

ŞİMDİ OYNA

EĞİTMENLER İÇİN

"İnternot Olmaya Var Mısın?" Ders Programı

Öğrencilerin sorumlu dijital vatandaşlar olmalarına yardımcı olma.

"İnternot Olmaya Var Mısın?" ders programı, eğitimcilere dijital dünyada güvenliğin esaslarını öğretebilmeleri için gereken araç ve yöntemleri sağlar. Eğitimciler, Google'ın iKeepSafe ile ortaklaşa geliştirdiği materyaller sayesinde en önemli dersleri ve İnterland'ın heyecanını sınıfa taşıyabilirler.

Ders prgramında beş konuyla ilgili ders planlarının yanı sıra İnterland'i tamamlayıcı nitelikteki alıştırmalar ve çalışma sayfaları yer alır.

"İnternot Olmaya Var Mısın?" programının tüm bileşenleri:

  • ISTE Standartlarıyla uyumluluk
  • Kişisel bilgi verilmesini veya giriş yapılmasını gerektirmez
  • Farklı cihazlarda kullanılabilir
  • Herkes için ücretsizdir

AİLELER İÇİN

"İnternot Olmaya Var Mısın?" Taahhüdü

Resmiyet kazandırın.

Güvenli dijital vatandaşlığı amaçlayan bir aile öncelikle evde bu konuyu konuşur ve dijital ortamda İnternot (akıllı, uyanık, güçlü, nazik ve cesur) olmanın gereklerini uygulamayı taahhüt eder.

TAAHHÜTÜ İNDİR (729 KB)