Bezpieczeństwo w internecie

Materiały dla rodziny
Bezpieczeństwo w internecie

Dla rodzin

Poradnik dla rodziny

Porozmawiaj z dzieckiem o bezpieczeństwie

Zaangażowanie rodziny w zapewnienie dzieciom bezpiecznego udziału w społeczności internetowej zaczyna się od rozmowy w domu. Stworzyliśmy ten poradnik, aby przeprowadzenie rozmowy o bezpiecznym korzystaniu z internetu było prostsze – mogą w tym pomóc ćwiczenia do wspólnego rozwiązania.

Dla dzieci

Interlandia

Doświadczaj w internecie tego, co najlepsze. I baw się dobrze.

Interlandia to angażująca gra online, która pozwala dowiedzieć się więcej o cyfrowym bezpieczeństwie i udziale w społeczności internetowej – w prosty i interaktywny sposób, czyli tak, jak powinien działać cały internet. W tej rzeczywistości dzieci pomagają swoim internetowym przyjaciołom walczyć z hakerami, dręczycielami i intruzami, którzy chcą wykraść dane osobowe i udostępnić poufne informacje. Rozwijają w ten sposób umiejętności niezbędne do właściwego uczestniczenia w społeczności internetowej.

Dla dzieci

Interlandia

Zagraj i zostań Asem Internetu

Interlandia to gra przygodowa, dzięki której poznawanie zasad bezpieczeństwa w internecie i odpowiedzialnego udziału w internetowej społeczności to interaktywna zabawa. W trakcie gry dzieci zmagają się z hakerami, wyłudzaczami danych, niedyskretnymi udostępniaczami i hejterami. W ten sposób uczą się, jak sobie z nimi radzić w realnym świecie.

Więcej materiałów dla rodziny

Rada Rodziców Asów Internetu

W cyklu webinarów dla rodziców i nauczycieli swoimi doświadczeniami dzielą się znani twórcy blogów rodzinnych oraz eksperci od bezpieczeństwa w sieci.

Obejrzyj

Dobrostan cyfrowy

Przewodnik, który ma zachęcić do rozmowy i wspólnego podejmowania cyfrowych wyzwań oraz wspierać w kształtowaniu nawyków korzystnych dla całej rodziny

POBIERZ

Zobowiązanie Asa

Certyfikat za zobowiązanie się dziecka do bycia Asem Internetu, czyli roztropnym, ostrożnym, zdecydowanym, uprzejmym i odważnym użytkownikiem sieci.

Pobierz

Wycinanka z bohaterami gry

Przenieś bohaterów gry Interlandia do realnego świata dzięki papierowej wycinance

Pobierz