Bezpieczeństwo w internecie

Akademia Asów Internetu

Dla dzieci

Interland

Zagraj i zostań Asem Internetu.

Interland to gra przygodowa, dzięki której poznawanie zasad bezpieczeństwa w internecie i odpowiedzialnego udziału w internetowej społeczności to interaktywna zabawa. W trakcie gry dzieci zmagają się z hakerami, wyłudzaczami danych, niedyskretnymi udostępniaczami i hejterami. W ten sposób uczą się, jak sobie z nimi radzić w realnym świecie.

Gra Interland i towarzyszący jej program edukacyjny uzyskały znak potwierdzenia zgodności ze standardami (Seal of Alignment) organizacji ISTE (International Society for Technology in Education – międzynarodowego stowarzyszenia na rzecz stosowania nowoczesnych technologii w edukacji).

Zagraj

Dla nauczycieli

Program edukacyjny Asy Internetu

Pomagamy uczniom, by stali się odpowiedzialnymi członkami społeczności internetowej.

Program edukacyjny Asy Internetu udostępnia nauczycielom narzędzia i metody umożliwiające kształcenie z zakresu podstaw bezpieczeństwa w internecie. Materiały opracowane przez Google we współpracy z organizacją iKeepSafe ułatwiają nauczycielom przekazywanie uczniom wiedzy o najważniejszych zagadnieniach oraz zachęcanie ich do odkrywania tajemnic Interlandii.

W skład tego programu wchodzą plany lekcyjne dotyczące pięciu tematów razem z ćwiczeniami i arkuszami stanowiącymi uzupełnienie gry Interland.

Zalety programu Asy Internetu

  • Zgodność ze standardami ISTE i polską podstawą programową
  • Nie trzeba podawać danych osobowych ani się logować
  • Można używać na różnych urządzeniach
  • Bez opłat dla każdego

Więcej materiałów do nauki

Kurs Cyfrowego Obywatelstwa i Bezpieczeństwa

Kurs internetowy opracowany przez Fundację Szkoła z Klasą, aby pomóc nauczycielom i uczniom tworzyć bezpieczne i pozytywne doświadczenia w sieci. Ćwiczy krytyczne myślenie, uczy jak chronić osobiste informacje i pomaga nabrać właściwych nawyków związanych z prywatnością w internecie.

Dowiedz się więcej

Plakat Asów Internetu

Wydrukuj i powieś go w klasie, żeby wartości Asów Internetu towarzyszyły uczniom każdego dnia.

Pobierz

Certyfikat Asa Internetu

Dowód bycia Asem Internetu przygotowany tak, aby każdy uczeń mógł dostać własną, imienną kopię.

Pobierz

Wycinanka z postaciami z Interlandii

Przenieś postacie z gry do świata rzeczywistego z pomocą kolorowej wycinanki.

Pobierz

Dla rodzin

Poradnik dla rodziny

Porozmawiaj z dzieckiem o bezpieczeństwie.

Zaangażowanie rodziny w zapewnienie dzieciom bezpiecznego udziału w społeczności internetowej zaczyna się od rozmowy w domu, której efektem ma być zobowiązanie się przez nie do bycia Asem Internetu, czyli roztropnym, ostrożnym, zdecydowanym, uprzejmym i odważnym użytkownikiem sieci.

Pobierz treść poradnika